Misy, gongi, bębny

O masażu Lomi Lomi

Zadano mi ostatnio pytanie-czym w zasadzie różni się masaż Lomi Lomi Nui od innych masaży "relaksacyjnych"....przede wszystkim zaleciłabym to po prostu sprawdzić na sobie i samemu odczuć różnicę, dla każdego bowiem ten masaż może być czymś zupełnie innym, ponieważ działa na wielu poziomach, a każdy z nas ma przecież inną wrażliwość i w różnym stopniu jest w stanie otworzyć się na to, co ten masaż wnosi.
Rozumiem jednak że niektórzy wolą najpierw wiedzieć a dopiero potem doświadczać, postaram się zatem napisać możliwie zwięźle jak ja czuję te różnice.
Jest ich wiele, począwszy od podstawowej sprawy jaką jest pochodzenie tego masażu, jego prastara hawajska tradycja i korzenie-o czym można doczytać w internecie.

Z całą pewnością to nie jest zwykły masaż, głównie z tego powodu, że pracuje na wielu poziomach i moim zdaniem znacznie , znacznie głębiej niż zwykłe masaże. 
Masowane jest ciało, ale działanie jego dosięga także umysł i duszę.
Oczywiście wszystko to zależy od masażysty, jak on sam czuje ten masaż, w jaki sposób przebiegała nauka tego rodzaju pracy z ciałem, ponieważ wg mnie odbycie kursu typu "dla pracowników SPA" (absolutnie nie umniejszając nikomu) gdzie uczą kilku różnych masaży w 4 dni w tym LomiLomi z pewnością nie daje masażyście tego czegoś co akurat w tym masażu jest ważne. 

Ten masaż ma Duszę:) albo inaczej - najpiękniej można go odczuć, kiedy jest wykonywany przez masażystę który pracuje "z poziomu serca" i wykonuje ten masaż w "Duchu Aloha" tzn z radością,miłością, wielkim szacunkiem i uznaniem dla człowieka leżącego na stole. 

Lomi Lomi Nui cudownie "karmi" dotykiem, czułością, uznaniem i szacunkiem, rozpieszcza, daje niezwykłe poczucie bycia "zaopiekowanym" i wykąpanym w błogości, jednocześnie zdejmuje z nas stres, rozpuszcza napięcia i blokady fizyczne jak i psychiczne.

Cała koncentracja masażysty jest skupiona na masowanej części ciała, bo jak mówią Hawajczycy: 'Energia podąża za uwagą", a tam gdzie płynie energia dochodzi do uzdrowienia. 

Nie wchodząc już głębiej w kwestie duchowe, które jednak w tym masażu są podstawą, różnice jakie możecie odczuć wszystkimi zmysłami to głównie: 
-piękna, hawajska muzyka do której masażysta wykonuje swój taniec 
-strój masażysty,nawiązujący do klimatów hawajskich-zwiewne, kolorowe chusty, kwiaty we włosach u kobiet, 
-tańczące wokół stołu bose stopy, kołyszące ruchy bioder, dotyk który także się określa jako :"dotyk miękkich kocich łap", płynące w rytm muzyki miękkie ruchy przedramion i dłoni ;
Świece, ciepły stół, podgrzany, pięknie pachnący olej i inne elementy są już pewnie wspólne dla wielu innych metod pracy z ciałem.

Generalnie całość tworzy swoisty rytuał -naprawdę mogłabym tu napisać cały "laborat " na ten temat i jest wiele stron w internecie gdzie możecie o tym masażu poczytać i zapewne inni masażyści Lomi napisaliby tu co nieco od siebie ...jednak nic tak naprawdę nie odda słowami tego co możecie odczuć sami...
Tak więc otwórzcie się na moc dobrodziejstw jakie wnosi ten masaż, pozwólcie sobie doświadczyć tego w pełni,a wyniesiecie z niego dużo więcej wartości dodanych niż jestem w stanie je opisać:) 


Agnieszka Wasilewska "Synergia Soul & Body Space" Elbląg

« powrót

LOMI LOMI NUI

~ MASAŻ LOMI LOMI NUI przez setki lat praktykowany był na Hawajach przez miejscowych szamanów, zwanych Kahunami. Ten prastary rodzaj pracy z ciałem, stanowiący część hawajskiego systemu uzdrawiania, długo ukrywany był w tajemnicy przed światem. Wykonywano go w świątyniach, tym, którzy mieli przejść przemianę - inicjację w nowe życie.

TANTRA

Przestrzeń RYTUAŁÓW MASAŻU TANTRYCZNEGO pochodzących z różnych kultur: tradycyjnej tantry tybetańskiej, indyjskiej i europejskiej. Sesje odbywają się z zachowaniem zasad świętej i bezpiecznej przestrzeni, gdzie każdy uczestnik, bez względu na płeć i preferencje, traktowany jest z należnym szacunkiem.

SOUND

~ MASAŻ MISAMI DŹWIĘKOWYMI
~ SESJE DŹWIĘKOWE DLA GRUP (Misy, Gongi, Bębny, Instrumenty Naturalne, Śpiew Intuicyjny)

RELAKS I UKOJENIE

~ MASAŻ CIEPŁYM OLEJEM KOKOSOWYM
~ MASAŻ PIÓRAMI
~ MASAŻ DLA DWOJGA

MASAŻ PLECÓW

~ MASAŻ LECZNICZY PLECÓW połączony z rozciąganiem mięśni... 

KURS MASAŻU LOMI LOMI NUI

Zapraszam serdecznie na Transformujący Kurs tradycyjnego masażu Lomi Lomi Nui i hawajskiej pracy z ciałem (Kino Mana), który jest nie tylko nauką techniki wykonywania wykonywania, tego niezwykłego masażu, ale też procesem transformującym dla osób, które w nim uczestniczą.

Termin: 23 - 27 stycznia 2019 r.
 

WTUL SIĘ W SIEBIE - WARSZTAT TRANSFORMUJĄCY

Z głębi serca zapraszam na Transformujący Warsztat WTUL SIĘ W SIEBIE – zaakceptuj się w każdym calu, otwórz się, żeby przyjmować i dzielić się Miłością ze Wszechświatem.

Termin: 8 - 9 grudzień 2018 r.

telefonicznie
663 700 514 mailowo
info@kahi.com.pl
NOWOŚCI POLUB STRONĘ NA FB